5 مواد خوراکی مفید برای افزایش سیستم ایمنی بدن :

الان بیشتر از هر زمان دیگری احتیاج به رژیم غذایی سالم برای افزایش سیستم ایمنی بدن داریم . زیرا همه ما می دانیم که سیستم ایمنی سالم اولین خط دفاعی در برابر عفونت و بیماری است . و همیشه باید در کنار خواب کافی ، ورزش و کنترل استرس و... خوردن مواد خوراکی خوب داشته باشیم .  در این مقاله می خواهیم به چند مورد از مواد خواکی مفید اشاره کنیم.

1- مصرف میوه هایی که ویتامین C دارند :

 وقتی به فکر افزایش سیستم ایمنی بدن هستیم اولین چیزی که به ذهن ما می رسد ویتامین C است . ویتامین C یک مواده غذایی بسیار مفید هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان است که برای افزایش سیستم ایمنی بدن نقش بسیارمهمی دارد . میوه هایی مانند پرتقال ، لیمو ترش ، کیوی، پاپایا و نارنگی را اگر به صورت روزانه مصرف کنید هرگز مبتلا به سرماخوردگی نمی شوید .

2- اهن :

 یکی دیگر از مواد خوراکی که برای  افزایش سیستم ایمینی بدن بسیار مفید است ، مصرف غذاها و ویتامین آهن است زیرا کمبود آهن باعث کم خونی و ضعیف شدن گلبول های قرمز خون می شود . اما با مصرف مواد غذایی و مغذی مثل گوشت قرمز ، آجیل ، غذا های دریای و اسفناج باعث می شود که بدن شما در برابر هر نوع بیماری و عفونت تقویت شود .

3- لبنیات:

لبنیات یکی دیگر از مواد غذایی برای افزایش سیستم ایمینی بدن است زیرا لبنیات سرشار از ویتامین های گوناگون است که شما روزانه باید مصرف شیر، ماست ، کره و پنیر را در برنامه غذایی خود داشته باشید اما دقت کنید که اگر شما درحال حاضر رژیم غذایی دارید باید از لبنیات کم چرب استفاده کنید . و همچنین لبنیات علاوه بر افزایش سیستم ایمنی بدن به دلیل داشتن کلسیم بالا برای رشد ناخن بسیار مفید است .

 4- تخم کتان :

تخم کتان به دلیل داشتن خواص قابل توجهش مثل فیبر بالا و امگا3 و جلوگیری از سرطان و عفونت های شایع در خانمها به افزایش سیستم ایمنی بدن بسیار کمک می کند .

5- قارچ :

 قارچ به دلیل داشتن اسیداکسیدان و ویتامین B و سایر ویتامین ها نقش قابل توجهی درافزایش سیستم ایمنی بدن دارد خاصیت این مواد غذایی مانند گوشت قرمز است و همچنین خاصیت ضد باکتری دارد.

نتیجه :

در این دوران بیماری کرونا باید همه ما مراقب سلامتی خودمان و دیگران باشیم . اما مراقبت تنها کافی نیست و باید در کنار آن از غذا های سالم استفاده شود و همچنین در این دوران خطرناک درست غذا خوردن برای افزایش سیستم ایمنی بدن یک شروع عالی به حساب میاید .

زحمتکش

 

 

 

 

پست های مرتبط
آیا اضطراب باعث حالت تهوع می شود     
آیا اضطراب باعث حالت تهوع می شود

مشکلات معده مانند تهوع و اسهال از شایع ترین علائم استرس و اضطراب است.در این مقاله سعی داریم تا ،با تشریح این مسئله که اضطراب چیست و چگونه می تواند باعث تهوع شود آشنا کنیم.

مزایای ارتودنسی و معایب آن     
مزایای ارتودنسی و معایب آن

رتودنسی (Orthodontics) یکی از شاخه‌‌ها و تخصص های دندانپزشکی (dentistry) است. دندانپزشکان در این تخصص، به درمان عدم هماهنگی و عدم جفت شدن دندان ها می‌پردازند که اصطلاحاً­ به آن مال اکلوژن (malocclusion) نیز گفته می‌شود